danske seniorers hovedbestyrelse

 

Der er 22 medlemmer i Danske Seniorers Hovedbestyrelse

Formanden
De to næstformænd
De 18 kredsformænd og -kvinder
En repræsentant for de personlige medlemmer

Formanden og næstformændene vælges på kongressen
De 18 kredsformænd og -kvinder er valgt lokalt ude i kredsene
Repræsentanten for de personlige medlemmer vælges til et særligt møde for personlige medlemmer


Jørgen Fischer

formand.JF.JPG
Landsformand
Rødovre

Tlf. 2296 0480
j.cher@get2net.dk

 

Leif Bagge

Leif Bagge
Personlige medlemmer
København

Tlf. 2962 1990
lbag@city.dk

 

Hans Jørgen Hansen

Hans_Jrgen_Hansen.jpg
Viborg Kreds
Kjellerup

Tlf. 8682 2224 - 2346 3215
hjhansen46@live.dk

 

Bent Ginnerskov Jensen

Bent Ginnerskov Jensen
Kreds Trekanten
Kolding

Tlf. 2323 2449
bentkolding@stofanet.dk 

Ole Steinvig

Ole_Steinvig.JPG
 
Kreds Sydsjælland
Rønnede

 Tlf. 4353 0344 - 5170 6830
mo@steinvig.dk 

Arne Rolighed

nstformand.AR.JPG
Næstformand

Risskov

Tlf. 2072 0885
aro@arnerolighed.dk

 

Carsten Møller Nielsen

kreds.1.JPG
Kreds Nord
Taars

Tlf. 2099 8075
mail@cilmic.dk

 

Else Bendtsen

Else_Bendtsen.JPG 
Randers Kreds
Hadsten

telefon  2348 8310
elseogjens@mail.tele.dk 


Jytte Jensen

jytte.jensen.jpg
Kreds Sønderjylland

Nørre Løgum

Tlf. 8896 9059
jytte34@hotmail.com

Ole Jordy Larsen

Ole_Jordy_Larsen.JPG
Kreds Vestsjælland
Kalundborg

Tlf. 4068 9365
ole-jordy@hotmail.com
 

Per K. Larsen

Per K Larsen
Næstformand

Værløse

Tlf. 2328 4480
pkl@unikon.dk

 

Per Drejer
 

 fotografen-er-p-vej.jpg 

Aalborg Kreds

Aars

Tlf. 
per,drejer04@gmail.com

 

Dan Boysen

danB.jpg
Kreds Østjylland

Juelsminde

Tlf. 7440 4724
danboysen@gmail.com 

 

Benny Dyrdorf

 Benny_Dyrdorf.JPG
Kreds Fyn
Glamsbjerg

Tlf. 4033 1202
mail. bdyrdorf@mail.dk  

Sonja Poulsen

kreds.14.JPG
Kreds Østsjælland
Jersie Strand

Tlf. 2221 1403
sonjap2680@gmail.com

 

Mette Overgaard  

 metteO.jpg 
Kreds Midt / Vest 
 Vinderup

 Tlf. 9695 0180    mettekovergaard@gmail.com     

 

Flemming Bay-Jensen

flemming_bay.jpg
Kreds Syd/ Vest
Esbjerg

Tlf. 7512 7882  4014 3890
baymann@bbsyd.dk

 

Monna Høyem

Monna_Hyem.jpg

Kreds Lolland og Falster 
Tlf. 5047 1039
monna.hoyem@live.dk

Lise H. I. Acthon

Lise Acthon
Kreds Nordsjælland
Skibby

Tlf. 5093 4664
kredslise@ctop.dk

 

 Inger Lise Hansen 

Inger_Lise_Hansen.JPG
  

Københavns Omegns Kreds
Taastrup

Tlf. 3212 4645 / 2613 3696
ostervemb64@hotmail.com


Ellen Andersen

kreds.18.JPG
Kreds Bornholm
Allinge

Tlf. 5648 2555
ellen3770@gmail.com

 

Holger Skovkjær

Holger_skovkr_2.jpg



Kreds Hovedstaden
København

Tlf. 4637 1914
holger.skovkjaer@mail.dk

 
 

næste hb-møde:


31. august 2017 

Design & Hosting by Macrocom